^Back To Top

  • Ekonomika

    Chystá sa konfiškácia hotovosti !

  • Politika

    Kto sponzoroval medzinárodný a národný socializmus?.

  • Sloboda

    Prečo je demokracia zlou formou vlády?

Vzhľadom na dnešný dátum a súčasný stav(systémové zriadenie), v ktorom je zvyk železnou košeľou(oponou?), bolo by vhodné pripomenúť si niekoľko deklaratórnych vyjadrení v opozite s reálnym stavom, keďže zastupiteľská diktatúra(demokracia) s tichým súhlasom občanov prejavuje svoje centralistické prvky po vzore tej predchádzajúcej diktatúry proletariátu. Ako vždy, stále ide len o moc(slobodu a zodpovednosť) a peniaze s ňou spojené.

Ak sa dnes nachádzajú súdruhovia na rôznych akadémiach, na postoch poradcov, v dozorných radách, v politike, večne platení z verejných prostriedkov(daní, v prvom rade daní produktívnych občanov, podnikateľov a ich zamestnancov, nepoberajúcich žiadne dotácie v podobe štátnych diskriminačných a netrhových stimulov alebo eurofondov), potom by si títo páni mohli položiť aspoň jednu otázku. Prečo majú neprestajné nutkanie tvrdiť, že kapitalizmus zlyhal? Veď ak by kapitalizmus bol zriadením, ktoré je tu dnes zavedené medzi občanmi, tak by nebolo možné mať daňové a odvodové zaťaženie v podobe 49%(toto je ešte veľmi optimistické číslo, často používané v parlamente alebo inými "odborníkmi"), v skutočnosti by toto číslo malo byť o dosť vyššie a to až 60%(http://eic.eu/clanky/9). V štátnej správe by predsa nemohlo pracovať vyše 40 zamestnancov(úradníckych byrokratov) na 1000 obyvateľov, v kapitalizme by slovenský občan len ťažko mohol bez vlastného vedomia a súhlasu "vlastniť" 7800Eur dlh, spôsobený štátnym míňaním a riadením verejných financií, štát by nepotreboval preberať cudziu menu, pri ktorej maachstrichtské kritéria nedodržiavali už v čase nášho splnenia a následného prijímania SR do Eurozóny samotní zakladatelia.

ECB funguje ako manipulátor na trhoch s úrokovými mierami, Trojka(MMF, Eurokomisia, ECB) ako vymenovaný výpalník bez mandátu(poverenia od občanov). Áno, Grécko ako štát podvádzalo. Potom stačí zodpovedať jednoduchú otázku, kto dnes v EÚ nepodvádza? Pomôžeme si citátmi na slovo vzatým súdruhom z Bruselu, J.-C. Junckerom: 

Číst dál...

Respublica-maweb.eu chce týmto vyjadriť úprimnú sústrasť pozostalým.

 

Jednou z hlavných otázok, ktorá v súvisloti s týmito útokmi vyvstáva je:

Kedy sa začne reálne vyšetrovanie, ktoré zoberú do rúk skúsení, nestranní vyšetrovatelia a odborníci namiesto médií a politikov, ktorí zjavne mali vinníkov hneď, pár minút po tragédii /analógia 11.9. Saddám Husajn, zbrane hromadného ničenia/?

Pozostalí obetí týchto útokov si zjavne zaslúžia objektívne vyšetrovanie a poznanie pravdy, vrátane finančného prepojenia a podrobností o spôsobe utajenia, výcviku, organizácie a možnosti, akou sa v krajine s najprísnejšou kontrolou zbraní mohli k nim dostať teroristi.

 

respublica.maweb.eu vyjadruje úprimnú sústrasť aj príbuzným civilných obetí na blízkom východe, kde sa už niekoľko rokov "činí" "euro-atlantická aliancia", či tým, ktorí prišli o svojich blízkych kvôli nezmyselnému mocenskému boju na Ukrajine.

 

Copyright © 2013. RESPUBLICA  Rights Reserved.
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat