^Back To Top

  • Ekonomika

    Chystá sa konfiškácia hotovosti !

  • Politika

    Kto sponzoroval medzinárodný a národný socializmus?.

  • Sloboda

    Prečo je demokracia zlou formou vlády?


------------ Výzva -----------Ústava Slovenskej republiky garantuje: „Voda je spoločným vlastníctvom občanov“

Vyhlásenie OSN deklaruje: „Prístup k vode je ľudské právo“

Rámcová smernica EÚ o vode prehlasuje: „Voda nie je komerčný výrobok ako iné výrobky, ale skôr dedičstvo, ktoré treba chrániť, brániť a nakladať s ním ako takým“

Číst dál...Európska "TROIKA" /Troika predstavuje skupinu troch inštitúcií, a to Európskej komisie, Európskej centrálnej banky a Medzinárodného menového fondu/ určila Grécku nové ultimátum. Grécko musí do konca týždňa preukázať, že dokáže postupovať podľa dohodnutých pravidiel "výpomoci"/záchranných balíčkov. Či sa jedná o požiadavky prepúšťania vo verejnom sektore alebo privatizačný proces oba v Grécku pokrivkávajú, čo má za následok že "TROIKA" vyžaduje skutočné dôkazy a akciu od Grécka za účelom získania ďalšej tranže.

Vo Francúzku namiesto zastavenia šialeného socializmu a zdvíhania daní, ktoré ničia pracovné miesta a ekonomický rast sa stalo úspornosťou vypínanie svetiel v Paríži počas noci. Od 1. júla 2013 sa Paríž stal v noci neosvetleným. Žiadne billboardy, žiadne kancelárske a verejné budovy nesmú byť naďalej osvetlené. Za nedodrživanie tohto nariadenia hrozí pokuta 750 EUR, dokonca i vtedy ak iba zabudnete zapnuté svetlá.
Francúzko verí, že takýmito opatreniami redukuje svoju spotrebu energie a tak ušetrí 200 miliónov Eur.

Číst dál...

GlaxoSmithKline sa správal ako zločinecký "kmotor" v Číne, keď vydal asi 3 miliardy juanov (£ 323 m) na úplatkoch od roku 2007, uviedla čínska polícia v pondelok.

Počas polročného vyšetrovania, čínska polícia uviedla, že odhalila viac ako 700 prostredníkov, cez ktorých farmaceutický gigant údajne zabezpečoval peniaze pre zdravotných úradníkov a lekárov, za predpisovanie liekov GSK.

Číst dál...

Stali jsme se snad nakonec tak nízkými a ubohými, že nám nemůže se zbraní býti důvěřováno? Jsou-li zde tyto zbraně skutečně ku naší obraně, čí ruce jsou důvěryhodnější a povolanější k jejich držení, než naše vlastní?

Patrick Henry

Mírná povaha slušného člověka láká rváče; na druhé straně zbraně ho stejně jako zákony zastrašují a drží v patřičném respektu, a jsou zárukou pořádku stejně jako majetku.

Thomas Paine - filozof americké revoluce

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.

Benjamin Franklin

Číst dál...

(Pozn. moderátor: som medzi poslednými, kto by obhajoval alebo robil reklamu kolektivisticko štátnej utópii v otázkach finančných a hospodárskych, trčiacich viac a viac z mesačníka Zem a Vek, konkrétne v zmysle etatizmu, no čo sa týka p. Ing. Filla Mariána, rád by som mu vyjadril podporu a pevné nervy, voči korporácii GSK. Odporúčam k danej problematike povinného očkovania: http://www.thelibertybeacon.com/2013/07/12/cdc-admits-as-many-as-30-million-americans-could-be-at-risk-for-cancer-due-to-polio-vaccine/)

 

Dnes mi bol poštou doručený nasledujúci list, datovaný 4.VII.2013, od advokátskej kancelárie, pracujúcej pre výrobcu očkovacích látok GlaxoSmithKline (GSK). Tu je zosnímaný list (obrázok): strana 1, strana 2, a nižšie uvádzam textový prepis:

Číst dál...

Copyright © 2013. RESPUBLICA  Rights Reserved.