^Back To Top

  • Ekonomika

    Chystá sa konfiškácia hotovosti !

  • Politika

    Kto sponzoroval medzinárodný a národný socializmus?.

  • Sloboda

    Prečo je demokracia zlou formou vlády?

   

Asi väčšine sústredených na menový pár USD/JPY, skôr známy ako akciový trh, ušla najväčšia novinka dňa: "zástupná" vojna v Sýrii začína vrieť po súbehu oznámení, že Rusko trvá na dodaní protilietadlových riadených striel do Sýrie, aj napriek medzinárodnej kritike,  pretože má obavy z eskalácie konfliktu a ako logickú odvetu na včerajšie rozhodnutie Európy o zrušení zbrojného embarga voči Al-Kájde, podporujúcej Katarských žoldnierov pôsobiacich v Sýrii, tiež známych ako"rebeli".

 

To viedlo izraelského ministra obrany Moshe Yaalona k okamžitej reakcii,  že "jeho armáda je pripravená zasiahnuť dodávky moderných ruských zbraní do Sýrie."

Medzitým v USA, "Biely dom požiadal Pentagon, aby vypracoval plány pre bezletovú zónu vnútri Sýrie, ktorá by bola presadzovaná USA a ďalšími krajinami, ako je Francúzsko a Veľká Británia, potvrdili dvaja úradníci štátnej správy v rozhovore pre The Daily Beast. "

 

A aby bolo úplne jasné, že Rusko neblafuje, oznámilo, že jej štyri pluky systémov S-300 protivzdušnej obrany boli rozmiestnené na Ashuluk strelnici v južnom Rusku, ako súčasť rozšírenia bojovej pohotovosti ruských ozbrojených síl. 

Čítajte viac tu: http://www.zerohedge.com/news/2013-05-28/syria-goes-hot-russia-deliver-weapons-deploys-air-defense-israel-warns-russia-obama-

Poznámka respublica: kým psychopati sa zabávajú, ľudia zomierajú (nemyslím vojakov, Tí zahraniční to majú väčšinou po "zásluhách"). Nezabúdajme, že sme členom EÚ a NATO, ktoré majú len veľmi ťažko morálny kredit na čele s Pentagonom v týchto zvrátených "misiách". 

 

 

 

Copyright © 2013. RESPUBLICA  Rights Reserved.