^Back To Top

  • Ekonomika

    Chystá sa konfiškácia hotovosti !

  • Politika

    Kto sponzoroval medzinárodný a národný socializmus?.

  • Sloboda

    Prečo je demokracia zlou formou vlády?Európska "TROIKA" /Troika predstavuje skupinu troch inštitúcií, a to Európskej komisie, Európskej centrálnej banky a Medzinárodného menového fondu/ určila Grécku nové ultimátum. Grécko musí do konca týždňa preukázať, že dokáže postupovať podľa dohodnutých pravidiel "výpomoci"/záchranných balíčkov. Či sa jedná o požiadavky prepúšťania vo verejnom sektore alebo privatizačný proces oba v Grécku pokrivkávajú, čo má za následok že "TROIKA" vyžaduje skutočné dôkazy a akciu od Grécka za účelom získania ďalšej tranže.

Vo Francúzku namiesto zastavenia šialeného socializmu a zdvíhania daní, ktoré ničia pracovné miesta a ekonomický rast sa stalo úspornosťou vypínanie svetiel v Paríži počas noci. Od 1. júla 2013 sa Paríž stal v noci neosvetleným. Žiadne billboardy, žiadne kancelárske a verejné budovy nesmú byť naďalej osvetlené. Za nedodrživanie tohto nariadenia hrozí pokuta 750 EUR, dokonca i vtedy ak iba zabudnete zapnuté svetlá.
Francúzko verí, že takýmito opatreniami redukuje svoju spotrebu energie a tak ušetrí 200 miliónov Eur.


Rakúska banka, HYPO Alpe Adria, dostane 700 miliónov od daňových poplatníkov vo forme záchranného balíčka. Znárodnenej HYPO Alpe Adria dala rakúska vláda peniaze 3 mesiace pred voľbami. V pondelok bolo oznámené, že štát bude musieť vyhodiť ešte viac peňazí na záchranu banky, ktorej prezident práve oznámil svoju rezignáciu.

Portugalská politická stabilita je v nebezpečenstve pretože portugalský minister financí a ďalší ministri hrozia rezignáciou. Požaidavky na usporiadanie nových volieb silnejú. Masívna neistota nad portugalskou politickou budúcnosťou zapríčinila rast úrokových sadzieb na desaťročné portugalské dlhopisy o 8 %.

Medzitým Standard & Poor’s znížila rating nemeckých bánk. Znížili kredit rating nemeckým bankám Barclays a Credit Suisse. Invetsičná divízia Deutche Bank bola extrémne zraniteľná, jej kapitál nebol schopný pokryť záväzky.

Kanditát najsilnejšej nemeckej opozičnej strany vystúpil proti úradujúcej kanclérke Angele Merkelovej, Peer Steinbrück je bývalý minister merkelovej vlády a
ekonomický expert podľa SPD. Avšak zatiaľ čo sľubuje vytvorenie nových pracovných pozícií, plánuje zvýšiť dane a nedokáže pochopiť že štát nemôže riadi´t ekonomiku. Táto stará myšlienka spočíva v zničení západnej civilizácie a Nemecko stiahne Európu dolu. Až raz konečne zistia že nemecké banky sú v obrovských problémoch, už nebude miesta pre kapitál na ukrytie v eure.

ZDROJ

Copyright © 2013. RESPUBLICA  Rights Reserved.