^Back To Top

  • Ekonomika

    Chystá sa konfiškácia hotovosti !

  • Politika

    Kto sponzoroval medzinárodný a národný socializmus?.

  • Sloboda

    Prečo je demokracia zlou formou vlády?

V Európe aj naďalej rastú obavy z potenciálnych následkov, plynúcich zo znásobenia sankcií voči Rusku. Znepokojenia vzrastajú určitú dobu, ale u niektorých predstaviteľov došli do stavu, keď začínajú verejne vyjadrovať svoje obavy, že úplné odsunutie Ruska, ako najväčšieho suseda EÚ a životne dôležitého obchodného partnera, nemusí byť v európskom dlhodobom záujme.

Pred Vianocami varoval kancelár Rakúska(Werner Faymann) pred tlakom na ruskú ekonomiku, smerom k jej zrúteniu. "Nemôžem súhlasiť s eufóriou mnohých v EÚ, ohľadom úspechu sankcií proti Rusku. Nevidím absolútne žiadny dôvod na oslavu. Neviem, prečo by sme mali byť radi, keby sa ruská ekonomika zrútila, "povedal Faymann novinám Oesterreich. "Mohli by sme píliť vetvu, na ktorej sedíme, ak by sme postavili novú stenu do ruskej ekonomiky."

Faymann má dobrý dôvod na obavy, vzhľadom na expozície rakúskych bánk v Ruskej ekonomike(hospodárstve). No nie je sám. Sigmar Gabriel, nemecký zástupca kancelára hospodárstva a minister energetiky varoval, že tí, ktorí sa snažia destabilizovať Rusko, riskujú vyvolanie ešte nebezpečnejšej situácie pre všetkých v Európe.

V rozhovore zverejnenom v nedeľu uviedol, že cieľom sankcií voči Rusku bolo vrátiť Moskvu k rokovaciemu stolu a nájsť spôsoby pre mierové riešenie krízy na Ukrajine. Dodatočné sankcie môžu vylúčiť Moskvu z partnerstva pri riešení konfliktov, ktoré "by mohli mať veľmi nebezpečné dôsledky pre celý svet."

Zdroj:http://wolfstreet.com/2015/01/06/russia-sanctions-stir-up-top-level-mini-revolt-in-europe/

Copyright © 2013. RESPUBLICA  Rights Reserved.