^Back To Top

  • Ekonomika

    Chystá sa konfiškácia hotovosti !

  • Politika

    Kto sponzoroval medzinárodný a národný socializmus?.

  • Sloboda

    Prečo je demokracia zlou formou vlády?

Chystá sa konfiškácia hotovosti!

 

Pozdravujem všetkých, volám sa Gregory Mannarino


Zdá sa, že konfiškácia hotovosti práve začína. Keď som začínal s týmto blogom všetkých som vás varoval, aby ste vybrali svoju hotovosť z inštitúcií ako sú centrálne banky, pretože po prvé tam žiadne peniaze niesu, akékoľvek peniaze, ktoré vložíte na svoj účet v banke, tam reálne niesu. 


Z dôvodu, že tieto inštitúcie pracujú so systémom tzv. čiastočných rezerv /pozri frakčný rezervný systém/.
Tento systém som už rozvádzal, takže sa teraz nebudem opakovať, ale žiadam Vás, aby ste sa na to pozreli sami a pochopíte, že akákoľvek hotovosť, ktorú veríte že máte v banke uloženú, tam v skutočnosti nieje.


Práve sme tiež videli, že Cyprus konfiškuje hotovosť svojich obyvateľov. Tento koncept sme mohli vidieť veľa krát predtým. Keď sa vláda stáva zúfalou, robí zúfalé veci. 
Veľa ľudí tvrdí, že nechce držať zlato či striebro z dôvodu rizika, že vláda tieto veci skonfiškuje. Čo vidíme je že vláda konfiškuje práve hotovosť. 
Toto je dôvod prečo nechcú ľudí v zlate a striebre, pretože by museli prísť do vášho domu, do Vášho trezora alebo hocikde, kde tieto veci držíte, ale ak necháte hotovosť v bankách, rovnaké inštitúcie, ktoré sú zodpovedné za svetovú krízu v ktorej sme práve teraz,  si to proste stiahnu z vášho účtu. 

Túto pasáž venujem apriori ľuďom z USA, pretože tí sú najviac odpojení od reality, som americký občan a veľmi nerád to hovorím, ale zdá sa mi, že ľudia z iných častí sveta majú oveľa lepší prehľad o tom, čo sa v skutočnosti deje.
Chcel by som povedať, že v USA máme štátny dlh takmer 17 biliónov dolárov, čo je Váš dlh, ak ste americký občan. Vy budete nútený tento dlh zaplatiť, tak ako ľudia z Cypru, pretože vlády sú zúfalejšie a zúfalejšie. 

V USA je nám či už médiami alebo politikmi nahovárané, že situácia sa bude zlepšovať, že situácia v Európe sa zlepšuje, ekonomiky sa zviechajú, že u nás v USA je všetko skvelé. Pravda je ale opačná, situácia v Európe je stále horšia, dlhová kríza pokračuje k explózii a to isté sa bude diať aj v USA. 
Sme v dlhovej vojne, Vy a ja sme zodpovední za tento dlh, to je to čo sa stalo na Cypre. Občania Cypru boli nútení takto zachrániť vládu, pretože ich dlh bol obrovský. 
Dlh USA je oveľa väčší. A pokiaľ máte stále peniaze v týchto inštitúciách, ba nieste sám pre seba centrálnou bankou /čo je to o čo som Vás žiadal/, oni si jednoducho zoberú vašu hotovosť z vášho účtu. 

Vláda Usa bude musieť čeliť realite, veci sa neupravujú. Sebaklam, ktorý tvrdí opak, je vyvolaný vysielaniami mainstreamových médií, či prezidentom Obamom či hocikým iným, ale to nie je podstatné. Bez toho aby na Vás FED /federálny rezervný systém/ uvaľoval väčší dlh, nikdy by sa nezdalo, že sa niečo upravuje. 
Musíte pochopiť, že toto je bežný koncept, FED tlačí peniaze ako na páse, vy vlastníte dlh, popri tom FED tlačí trhy hore a celoplošne manipuluje.

Poďme sa na chvíľku baviť o tomto. Rozumejte, že FED manipuluje úrokové sadzby, meny i trhy s kovmi sú absolútne, kompletne mimo kontroly, zmanipulované.
Akciové trhy sú taktiež manipulované. Je to niečo neuveriteľné pre každého, kto do toho vidí.
Prečo teda Prezident Obama, FED, Ben Bernake nechcú aby ste išli do zlata a striebra? Pretože chcú aby ste zostali v hotovosti, aby mali k vašej hotovosti prístup. Vláde USA je teraz dovolené monitorovať všetky vaše finančné tranzakcie. Vedia koľko hotovosti máte v banke, koľko míňate, či používate debetnú alebo kreditnú kratu, skrátka vedia všetko. 

Ja verím že situácia, ktorá práve je na Cypre bude expandovať. Vládny dlh je váš dlh avšak ľudia sa cítia akosi mimo tohto dlhu, odpojení od neho, napriek tomu je váš! To znamená že vy ho aj zaplatíte! Vláda vás prinúti ho zaplatiť. Dúfam že si to uvedomujete. Takže či už ľudia v TV, prezident Obama, nech to je ktokoľvek iný hovorí, že sa nemusíme obávať vládneho dlhu. 

Skutočne?

 Samozrejme, pretože ten dlh je vás, občanov! Oni sa nestarajú, dlh je váš a vy ho aj zaplatíte!

 Musím to povedať znova, ľudia staňte sa sami sebe centrálnou bankou, vyberte svoju hotovosť z týchto inštitúcií, ktoré nás priviedli do kolien celosvetovo, prostredníctvom globálnej finančnej situácie, ktorú sami vytvorili. Prečo podporujeme tieto inštitúcie? Je to všetko mimo kontrolu. Musíme si uvedomiť, že to čo sa udialo na Cypre sa bude šíriť ďalej a s veľkou pravdepodobnosťou sa to udeje aj v USA ako sa veci budú zhoršovať a vlády budú zúfalejšie. To hlavné čo chcem povedať je, uvedomte si, že dlh akejkoľvek krajiny ktorej ste občanom je váš dlh a vy budete prinútení ho aj zaplatiť. Ak ľudia z Cypru počúvli moje rady a boli sami sebe centrálnymi bankami, vybrali hotovosť z týchto inštitúcií, dnes sa nemajú prečo znepokojovať.

Je to hanba, že ostatní budú prinútení tento dlh zaplatiť aj keď z určitého pohľadu je to ich vlastný dlh za ktorý sú do určitej miery zodpovední pretože dovolili politikom robiť to čo robia. Áno, to my sme umožnili našim politikom aby robili to čo robia, sme preto ale zodpovední? My sme to dovolili, takže si zaslúžime to čo prichádza? Možno. Je to diskutabilné. Z istého uhla pohľadu ja a vy sme zodpovední za tento stav, takže možno je správne že ten dlh je náš a možno by sme im mali povedať: ,, berte si naše peniaze" ,

čo si o tom myslíte?

    

Copyright © 2013. RESPUBLICA  Rights Reserved.