^Back To Top

  • Ekonomika

    Chystá sa konfiškácia hotovosti !

  • Politika

    Kto sponzoroval medzinárodný a národný socializmus?.

  • Sloboda

    Prečo je demokracia zlou formou vlády?

Kyle Bass: ,,Japonskí dôchodcovia prídu o polovicu svojich životných úspor."

Kyle Bass poznamenal, že určiť koniec 70 ročného dlhového cyklu je naivné, kombinácia oživenia nacionalizmu /vplyv obchodovania s Čínou/ a ničivý dopad zemetrasení a následných tsunami /ktoré drasticky zmenili japonský dodávateľský reťazec/ posunuli japonskú obchodnú bilanciu do najhoršej situácie, kedy
aj bežný účet je negatívny. Všetci toto ale popierajú, vláda nedokázala zvládnuť tieto problémy ani za posledných 20 rokov.


Jedoducho povedané, Japonsko potrebuje Schumpeterov moment "kreatívnej deštrukcie" namiesto neustáleho valcovania dlhov a rozširovania štátnych súvah s cieľom plátať diery.

Kyle Bass sa súčasne obáva že : "sociálne štruktúry v Japonsku sa potrhajú" a keďže jedna tretina národa je v dôchodkovom veku, pozostatky politiky Abe-Kurodu zapríčinia, že táto skupina príde o 30 až 50 percent ich životných úspor. Ba čo je ešte viac znepokojujúce je, že vidieť ako centrálne banky si navzájom nedôverujú.

O tomto čase víťazia jednomyseľné nacionalistické záujmy G7.

"Pokiaľ sú vaše dlhy 24 krát väčšie ako príjmy z daní, máte pokles populácie a všetky iné problémy Vás dobiehajú, čo sa stane keď sa u vás prevalí dlhová kríza?"
Centrálne banky veria, že devalvácia meny je vraj cesta k slobode.


čítajte viac:
http://www.zerohedge.com/news/2013-04-07/kyle-bass-japanese-retirees-will-lose-half-their-life-savings

Copyright © 2013. RESPUBLICA  Rights Reserved.