^Back To Top

  • Ekonomika

    Chystá sa konfiškácia hotovosti !

  • Politika

    Kto sponzoroval medzinárodný a národný socializmus?.

  • Sloboda

    Prečo je demokracia zlou formou vlády?

Dnešný večer sú ulice Buenos Aires plné vzbúrených Argentínčanov, ktorí protestujú proti plánu prezidentky Kristíny Fernandez na zvýšenie štátnej kontroly súdneho systému. Návrh prezidentky počíta s limitovaním súdneho systému tak, aby súdny systém nebol schopný podať žalobu proti štátu. Ako hlási Bloomberg, zákon necháva ľudí a spoločnosti nechránené proti štátnym opatreniam, ktoré by mohli ovplyvniť ich financie alebo majetok. / znárodnenie alebo konfiškácia/ Ako ukazujú obrázky nižšie, ľudia sú naštvaní a vykrikujú "Nie, beztrestnosti."


Akcie prezidentky Fernandez sú len nasledovníkmi predošlých pokusov zasiahnuť proti spoločnostiam v krajine, ktoré zlyhali alebo ich príprava trvala príliš dlho. Ale jednanie poza oponu za účelom "zlepšenia demokracie" a "transparentnosti", zdá sa, odhaľuje pravé ciele prezidentky, zatiaľ čo národ topiaci sa v bankrote zápasí o prežitie. "Táto reforma prinesie veľké škody", varoval jeden biznismen s tým, že tieto akcie prezidentky podkopávajú práva a slobody občanov.

očami Bloomberg-

Návrhy Argentínskej prezidentky Fernandez, ktoré majú za úlohu zvýšiť štátnu kontrolu nad súdmi majú byť schválené kongresom, pričom zákonodarcovia ignorujú protesty plánované večer. Prezidentka poslala návrh zákona kongresu 8. apríla, aby zabezpečila, že žiadne štátne príkazy nebudú niajko limitované a budú použité len v prípade ohrozenia života alebo zdravia jednotlivcov a budú mať limit 6 mesiacov. Toto nariadenie ponechá ľudí a spoločnosti nechránené proti pokusom podať žalobu proti štátnym opatreniam ak zákon bude mať vplyv an ich financie alebo aktíva, povedal Gregorio Badeni, profesor ústavného práva
na univerzite v Buenos Aires.

"táto akcia znamená krok späť o 70 rokov"

Návrh prezidentky sa tiež snaží rozšíriť radu sudcov, časť justičného aparátu, ktorá vyberá, monitoruje a vyhodnocuje národných sudcov z 13. osôb na 19.
Plánované zmeny justičného systému prichádzajú 4 mesiace po tom čo vláda nedokázala nanútiť predpísaný termín na predaj vštekých aktív pre spoločnosť
Grupo Clarin SA, najväčšiu mediálnu skupinu, ktorá prekočila limity nastavené v roku 2009 v zákone o médiách. Opozícia bude protestovať v ulciiach všetkých väčších miest, čo je už tretí celonárodný protest proti Fernandézovej za posledných 8 mesiacov. Účelom protestu je vyjadriť nesúhlas nad zmenami, ktoré opozícia vidí ako vládne zvyšovanie kontroly štátu.

,,Reforma je vážnou hrozbou pre ústavné záruky". Napísala Argentínska obchodná asociácia v emailovom vyhlásení.
,,Reforma spôsobí veľkú škodu investičnému prostrediu v Argentíne a vytváraniu nových pracovných miest."


očami Buenos Aires Herald

Protivládne demonštrácie sa šíria po celej krajine.

Stovky ľudí sa schádzali na križovatke ulíc Callao a Santa Fe aby protestovali proti národnej vláde, predpokladá sa, že demonštrácia skončí na Plaza de Mayo.
Vedení opozičnými lídrami sa demonštranti schádzajú v odlišných oblastiach mesta a čakajú na ďalších zatiaľ čo nesú obrovskú Argentínsku zástavu s nápisom " Najprv štát".
V rovnakom čase sa ľudia zgrupujú na rohoch Acoyte a Rivadavia, Cabildo a Juiramento a Corrientes a Pueyrredon. Neskôr budú pochodovať smerom k Plaza de Mayo a protetsovať pred vládnou budovou.

 

zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2013-04-18/argentina-revolts-against-government-push-take-control-judicial-system

Copyright © 2013. RESPUBLICA  Rights Reserved.