^Back To Top

  • Ekonomika

    Chystá sa konfiškácia hotovosti !

  • Politika

    Kto sponzoroval medzinárodný a národný socializmus?.

  • Sloboda

    Prečo je demokracia zlou formou vlády?

Rand Paul hlasoval v prospech zákona, ktorý priblížil USA k vojne s Iránom.

 

Daniel McAdams vysvetľuje:

Dnešným dňom americký senát jednomyseľne rozhodol v prospech rezolúcie Lindsay Graham, S.Res.65, ktorá silno podporuje zatiahnutie USA do tejto problematiky, ukladanie sankcií Iránu a tlačí na prezidenta aby pokračoval v tvrdom vymáhaní sankcií prostredníctvom legislatívy.

Právne predpisy, od Lindsay Graham, ako sa dalo očakávať, sú plné nepresností, historického revizionizmu a vojnových provokácií.

Zvlášť odporné je skresľovanie faktov a klamstvá o tom, že Iránsky jadrový program nieje v súlade s požiadavkami IAEA o jadorvých bezpečnostných zárukách či irónie voči Iránu vzhľadom na to, že odmietol podpísať a prevziať rezolúcie OSN. Toto vraj majú byť dôkazy o darebáckom štatúte Iránu.

Podvodné ohováranie o iránskom využívaní jadrového programu na budovanie jadrových zbraní patrí k väčšiemu porušovaniu zákona ako je iránska neschopnosť podať vysvetlenie na dohodnutý záväzok o neaktuálnom presmerovaní štiepneho materiálu na stavbu nukleárnej rakety. Jedná sa tu o jednostranné zníženie laťky, pričom v skutočnosti USA samotné porušujú zmluvu o nešírení jadrových zbraní.

Najalarmujúcejší, okrem iných, na tejto rezolúcii je prísľub voči štátu Izrael, že v prípade ak sa Izrael rozhodne zaútočiť na Irán, USA mu poskytnú vojenskú pomoc. 

Je to dychberúce a šialené aj na americký senát aby cudzej krajine dával voľnú ruku a oprávnenie na útok na iný národ, kedykoľvek sa jej to bude hodiť, navyše s prísľubom vojenskej pomoci od armády USA. Tento krok pravdepodobne len povzbudí Izrael aby pokračoval v postupnom vyhrocovaní vojenských akcií v Iráne a posunie Izrael bližšie k vojne s Iránom.

Nezmyselné stanovisko je uvedené aj na konci rezolúcie, ktoré jej zrejme zabezpečí jednomyseľnú podporu v senáte.

SEC. 2. PRAVIDLÁ PLATNOSTI

,,Nič v tejto rezolúcii nemôže byť považované za povolenie použitia sily alebo deklarácie vojny."

Táto posledná časť je tzv. kongresmanský líští jazyk, z uvedeného vyplýva, že po prijatí rezolúcie nieje možné priamo vyhlásiť vojnu ale na druhej strane je možné vymeziť podmienky za ktorých by vojna mohla byť vyhlásená. Bod 8. stanovuje takéto udalosti, čo je pasca na senátorov, ktorí budú hlasovať za tento zákon. Stačí si predstaviť naplnenie kritéria v bode 8, čo sa stane v prípade ak Izrael vyhlási vojnu Iránu a ozančí to za sebaobranu. Každému senátorovi, ktorý váha povoliť americkej armáde pripojiť sa k vojne Izraela bude predložená táto rezulúcia, jeho hlasovanie a bude mu povedané, že v záznamoch hlasoval za podporu vojny vo všetkých jej dôsledkoch. Takto to funguje u "najvyšších". Je to veľmi dôležité hlasovanie.

 

Hlasovanie už v senáte prebehlo, Výsledky: 99:0 ZA, Senátor za New Jersey Frank Lautenberg sa nezúčastnil hlasovania. Rand Paul, Mitch McConnell a Ted Cruz všetci hlasovali za prijatie rezolúcie....

 

Zdroj: http://www.economicpolicyjournal.com/2013/05/rand-paul-votes-in-favor-of-bill-that.html

 

 

Copyright © 2013. RESPUBLICA  Rights Reserved.