^Back To Top

  • Ekonomika

    Chystá sa konfiškácia hotovosti !

  • Politika

    Kto sponzoroval medzinárodný a národný socializmus?.

  • Sloboda

    Prečo je demokracia zlou formou vlády?

V Baraboo v štáte Wisconsin to prihorieva, ako sa približuje dlhoočakávaný súdny spor ohľadom potravín.


Konzumenti nepasterizovaného mlieka zúria, že wisconsinské DATCP (Department of Agriculture, Trade and Consumer Protection – Ministerstvo poľnohospodárstva, obchodu a ochrany zákazníkov) vznieslo obvinenia proti farmárovi, ktorý prevádzkuje súkromný nákupný spolok. Majú občania právo dohodnúť sa s pestovateľmi a pestovať plodiny podľa vlastných štandardov? To je to, čo je v tomto prípade v stávke. – Kimberly Hartke, hovorkyňa Farm-to-Consumer Legal Defense Fund

 

Zákazníci a podporovatelia sa chystajú zúčastnit sa súdu spolu s farmárom

Aktivisti za práva na potraviny z celej severnej Ameriky sa stretnú v malom mestečku Sauk County Courthouse 20. mája, aby podporili wisconsinského farmára Vernona Hershbergera a suverenitu jedla (potravín). Hershberger, ktorého súdny proces v tento deň začína, je obvinený za 4 priestupky, ktoré môžu tohto manžela a otca poslať do väzenia aj na 30 mesiacov s pokutou cez 10 000 dolárov.

 

Číst dál...

Kancelárka nie je taká, akou sa prezentuje, tvrdia autori škandalóznej knihy. 

Kancelárka nie je taká, ako sa prezentuje, hovorí dlho očakávaná kniha o minulosti nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, ktorá sa v týchto dňoch dostane na pulty tamojších kníhkupectiev."Môžeme dokázať, že Merkelová mala k vtedajšiemu systému v NDR oveľa bližšie, ako je známe,"zastrájajú sa tvorcovia knihy - investigatívni novinári Ralf Georg Reuth z denníka Bild a Günter Lachmann z Die Welt, ktorí podľa vlastných slov roky zháňali dokumenty a vyjadrenia svedkov.

Kniha nazvaná "Skutočný život Angely M." napríklad spomína, že počas toho, ako mladá Merkelová pracovala v Nemeckej akadémii vied v bývalej NDR, zastávala viacero komunistických funkcií - napríklad v roku 1981 bola sekretárkou pre agitáciu a propagandu. Okrem toho sedela aj v odborárskej rade.

Čítajte viac:

Zdroj:http://finweb.hnonline.sk/c1-59853740-merkelova-komunistka-ktora-nechcela-zjednotenie


napísal Todd Keister

Neúprosné útoky na americký kapitalizmus neustále pokračujú. Tento víkend sa takýto útok odohral na stránkach Wall Street Journal, Market Watch.
Publicista Paul B. Farrell napísal stĺpec nazvaný : ,, Kapitalizmus zabíja našu morálku, aj našu budúcnosť."
Nielenže tento článok postráda akúkoľvek logiku, ale demonštruje šokujúcu neznalosť ekonomiky a tiež charakteru ekonomiky USA.

Článok začína s predvídateľnými atakmi proti bohatým a kritikou skutočnosti, že sa za posledných 12 rokov štvornásobne zvýšil počet miliardárov na svete .
Evidentne pán Farrell nechápe, že množstvo peňazí na svete nieje konečné, lebo zakaždým keď zarobíte dolár a vložíte ho do banky neznamná to, že
bude tento dolár chýbať niekomu inému.
Nikto na svete nieje chudobný z dôvodu, že je niekto iný bohatý!

Číst dál...

Myslím, že Hitler, Stalin a Mao by dnes bledli závisťou, nad nechutnou propagandou a výsmechom, ktorý spôsobil šéf ECB pri uvádzaní novej päť euro-bankovky. Citujem:"Deti, ktoré sú tu dnes s nami, vyrastajú na kontinente mieru. Patria k "eurogenerácii" - v živote poznali len jednu menu". Toto sú slová eurokrata (skôr kata), ktorý bol guvernérom centrálnej banky Talianska(ponechávame bývalé chválospevy bez širších komentárov, snáď len odporúčame vygoogliť kauzu banky Monte dei Paschi, v spojení s týmto technokratom), taktiež partner a výkonný riaditeľ pre európske operácie v londýnskej Goldman Sachs a dnes, sám veľký šéf ECB.

Číst dál...

Poznámka respublica: Títo ľudia si v rámci davovej psychózy neuvedomujú, že celý centralistický moloch, ktorého sme aj my súčasťou, bol vytvorený a naprojektovaný za týmto účelom. Všimnite si vytváranie kontinentálnych celkov ako USA-Canada-Mexiko, BRICS(vytvorený elitami, prevádzaný cez obrie kartely ako napr. Goldman S.), po odznení šialenstva, produkovaného na blízkom a strednom východe medzi radikálnymi moslimami a sionistami, očakávame podobnú hospodársku šelmu aj na arabskom polostrove. Aby to prešlo, je nutné vytvoriť mizériu v podobe ekonomicko-hospodárskej stagnácie, terorizmu a brutálnej centralizácie s odobratím ľudských práv a slobôd(rozumej, ešte viac toho, čo to spôsobilo). Potom možno príde vytriezvenie z "istôt", centralizmu a socializmu, ktorý bude tým istým korporativizmom(dnes oblečený v šatách kapitalizmu, nič však nie je ďalej od pravdy, ako príklad uvádzame zrušenie zlatého štandardu podvodne garantovaného Bretton woods a jeho konečným zrušením v 1971, zrušenie Glass steagall act v 1999-tom a následné vytvorenie kasína z vkladov a úspor občanov, následné vytvorenie bánk zvaných too big to fail zachraňovaných z verejných financií na úkor štátneho dlhu, záchrannými balíčkami zvanými baill-out, dnes už aj vkladmi občanov zvané bail-in, manipulácie s úrokovými sadzbami, viď LIBOR a pod.), obeťami ktorého sme  už dnes. 

Číst dál...

Copyright © 2013. RESPUBLICA  Rights Reserved.