^Back To Top

  • Ekonomika

    Chystá sa konfiškácia hotovosti !

  • Politika

    Kto sponzoroval medzinárodný a národný socializmus?.

  • Sloboda

    Prečo je demokracia zlou formou vlády?

Celente vyzýva - Pripravte sa, kapitálová kontrola prichádza do Eú a USA

Dnes jeden z top prognostikov Gerald Celente varoval King World News o nadchádzajúcom zavedení kapitálovej kontroly v Európe a USA. Celente tiež diskutoval o tom čo to bude znamenať pre trh so zlatom. Celente je zakladateľ Trends Research a muž, ktorého mnohí považujú za jedného z top prognostikov na svete. Nižšie je uvedené čo tento prognsotik povedal v jeho silnom interview.


Eric King: Gerald máte nejaký komentár k J.P. Morganovi a niektorým iným bankám, ktoré musia zaplatiť tieto veľké pokuty?

Celente:

,,Toto je niečo bezprecedentné. Táto kriminálna aktivita zruinovala životy miliónom ľudí. Žiadna hlava nepadla. Musím povedať, že tieto pokuty sú značné. A aj keď tieto banky tlačia menu a ich zisky sú veľmi pekné, toto ich zabolí. Je to jeden z dôvodov prečo si myslím, že ľuďom pribudne viac obmedzení týkajúcich sa výberov hotovosti, najvyššej sumy bankových prevodov a slobody zobrať si svoje peniaze kedykoľvek chcete. "


,,Ak nastane panika a kríza sa prejaví, radšej si dvakrát rozmyslite či nieje lepšie mať peniaze vo svojom vrecku /alebo niekde v bezpečí kde sa k nim môžete poľahky dostať/. Lebo ako inak sa k tým peniazom dostanete ak zavedú striktné kontroly kapitálu ? Z bánk ich nedostanete. Pozrite sa na Cyprus. Už sa to stalo prednedávnom. A stane sa to opäť."

Eric King: Gerald, zmienili ste kontrolu kapitálu. Čo sa podľa Vás udeje do budúcnosti?

Celente:

,, Ešte raz, Cyprus bol pre mňa ako pokusný králik. Vyskúšali si to na malej krajine aby videli aká bude spätná reakcia. V podstate môžu použiť útoky pod falošnou vlajkou alebo reálny teroristický útok, čokoľvek to už bude, dá im to dôvod na zatvorenie bánk a bude to dôvod prečo nemôžete svoje peniaze dostať späť. Neobávajte sa, svoje peniaze si budete môcť vybrať, keď Wall Street znovu otvorí. Takto som bol sám nasmerovaný 9.11. keď som mal nejaké penaize vo Fleet bank. Takže ak by nastal teroristický útok alebo niečo podobné, s ohľadom na dnešnú nestabilitu ekonomiky, určite by vyhlásili ,,bankové prázdniny"."

Vzhľadom na skutočnosť aká krehká je globálna ekonomika, v prípade masívneho teroristického útoku, budú zatvárať banky. Či je to divoká špekulácia?
Erik oni zavreli 100 metrov štvorcových v okolí Bostonu pri pátraní po 19 ročnom chlapcovi. Zastavili vlaky medzi New Yorkom a Bostonom. Takže ak sa stane niečo skutočne veľké, a že sa niečo veľké stane, banky zatvoria a vy budete vidieť následné zavádzanie kapitálových kontrol."

Celente ešte dodáva:

,,Môžete vidieť, čo sa deje na celom svete. HSBC registruje zvyšujúci dopyt po zlate v Ázii. Inflácia pokračuje atak sa predaju zlata darí.
Ak sa pozrieme do Indie, tam robia všetko možné aby zabránili prílivu zlata a tak umelo držali ceny dole ale inflácia stále pokračuje a
stúpa na celom svete.
Jediným dôvodom prečo inflácia nestúpa v USA je to, že o nej klamú. Poďme vytvoriť zmanipulovanú mieru inflácie, udržme ju nízko a predstierajme, že všetko sa zlepšuje. Inflácia sa zvyšuje aj v Japonsku. Takže vo vštekých týchto krajinách už poznajú tento príbeh a kupujú zlato. To nehovorím ja, to hovorí HSBC a oni sú predsa banka.
Ako to vidím ja, existuje veľa dôvodov prečo držať zlato. Ako chcú udržať na uzde tieto lacné peniaze? To skrátka nemôžu a nedá sa to. A ak sa o to pokúsia, spôsobia prepad trhu s nehnuteľnosťami a finančných trhov, presne ako nás varuje Nórsky Sovereign Wealth Fund. Takže všteko je naklonené zlatu ako to vidím.

 

zdroj: http://kingworldnews.com/kingworldnews/KWN_DailyWeb/Entries/2013/10/29_Celente_-_Get_Ready,_Capital_Controls_Coming_To_US_%26_Europe.html

Copyright © 2013. RESPUBLICA  Rights Reserved.