^Back To Top

  • Ekonomika

    Chystá sa konfiškácia hotovosti !

  • Politika

    Kto sponzoroval medzinárodný a národný socializmus?.

  • Sloboda

    Prečo je demokracia zlou formou vlády?


V marci, šesť rokov po založení, začali prenikať z ECB prvé výsledky bohatstva domácností v eurozóne.
Ale keď Bundesbanka odmietla publikovať nemecké dáta, zasvätení začali šípiť dôvod: Bolo by rozbuškou na dnešnú dlhovú krízu a záchrané balíčky priznať, že talianske domácnosti boli omnoho bohatšie než nemecké. Šokujúca a zavádzajúca stopa! Pravda sa ukázala byť ešte viac šokujúca.

Teraz ECB konečne publikovala správu ktorá sa týka všetkých krajín eurozóny, a situácia je oveľa horšia než sa predpokladalo. Talianská mediánová hodnota 
bohatstva domácností bola skutočne viac ako trikrát väčšia než v Nemecku. Ale to nebol problém. Problém bol Cyprus.

U Cyperských domácnosti /CY/, ako bolo zistené, bola mediánová aj priemerná hodnota bohatstva druhá najväčšia v eurozóne. Polovica domácností mala mediánovú hodnotu bohatstva vo výške 266 900 € čo je 5 násobok nemeckej mediánovej hodnoty ktorá je 51 400 €. Priemerné bohatstvo domácností dosiahlo fenomenálnych 670 000 € / čo je 872 000 u.s. dolárov/, a teda 3,4 krát viac než Nemecké číslo 195 200 €. Priemerné bohatstvo domácností Luxemburska bolo dokonca 710 000 €. Takýto stupeň bohatstva sa dá dosiahnuť len malými krajinami s veľkými a temnými bankárskymi centrami alebo množstvom ropy. Iba niekoľko krajín na svete je v tomto elitnom klube.

A Nemci vzhľaodm na tento výskum boli v mediánovej hodnote bohatsva domácností najchudobenšjí z eurozóny.
Nieje to však tým žeby Cyperčania zarábali horibilné sumy, zarábali rovnako ako Nemci. Akurát vedeli ako na to. Aspoň do času kým ich bublina nepraskla.
Čo je obzvlášť nepríjemné pre našich ťažko pracujúcich teutónskych hrdinov je fakt že od zjednotenia Nemecka ich reálne príjmy klesajú zatiaľ čo u ich južných susedov došlo k výraznému nárastu, pričom nemecké bohatstvo bolo zjedené daňami, vysokými cenami za bývanie a inými výdavkami.

Porovnávanie týchto údajov nám pomôže vytriezvieť. Nemecké bohatsvo domácností predstavovalo menej ako polovicu z mediánovej hodnoty Eurozóny čo je 109 000 € a dokonca bolo nižšie než v bývalých krajinách východného bloku z ktorých najchudobenjšie Slovensko malo mediánovú hontotu bohatstva domácností 61 200 €. Západní Nemci na tom boli o trochu lepšie s hodnotou 68 000 €. Východní Nemci boli ponorení v chudobe s ich 21 000 €. Ich kamaráti na Slovensku boli trikrát bohatší. Dokonca aj tí ohováraní, leniví, skorumpovaní Gréci boli hodní 101 900 €.

 

čítajte viac:

http://www.testosteronepit.com/home/2013/4/9/total-fiasco-germans-are-the-poorest-cypriots-the-second-ric.html

Copyright © 2013. RESPUBLICA  Rights Reserved.
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat