^Back To Top

  • Ekonomika

    Chystá sa konfiškácia hotovosti !

  • Politika

    Kto sponzoroval medzinárodný a národný socializmus?.

  • Sloboda

    Prečo je demokracia zlou formou vlády?

Podľa správ z Reuters a článku na zerohedge.com je celkom možné, že celé divadlo a zhabanie kapitálu sa bude týkať drobných a stredných podnikateľov (prípadne aj veľkých outsiderov, ťažko povedať, či ruských...), hlavne domácich(cyperských).

Proklamovaným zámerom eurokratov ohľadom akcie na Cypre a papagájovania MSM bolo tvrdenie, že jediní potrestaní sú akože Ruskí oligarchovia. Náš súdruh, Maroš Š. ala euro-komisár, sa tiež blysol v tomto duchu na našej verejno-nesvojprávnej TV. Ako sa však kľuje šidlo z vreca, vyzerá to, že tí oligarchovia si stihli počas tohoto zmätku a bankového chaosu väčšinu svojich vkladov vytiahnuť cez Londýnske pobočky Laiki a Bank of Cyprus, ktoré ostali otvorené celý týždeň a bez limitných obmedzení na výbery. Ruská banka Russias Uniastrum bank, ktorej je 80%-ným vlastníkom práve Bank of Cyprus, nemala taktiež žiadne obmedzenia na výbery v Rusku.

Ak je to dôvod Ruskej spiatočky a šachovej taktiky, potom treba priznať, že to bolo brilantné a za seba dodávame, že v morálnej rovine to len dokazuje staré známe: "Načúvaj všetkým, ale nenasleduj nikoho"

http://www.zerohedge.com/news/2013-03-25/have-russians-already-quietly-withdrawn-all-their-cash-cyprus

 

Vyzerá to ako vzácna diplomatická zmena tohoto týždňa, ohľadom ospravedlnenia izraelského premiéra B. Netanyahu ohľadom Izraelského útoku na tureckú humanitárnu flotilu, ktorá sa pokúsila prelomiť izraelskú blokádu Gazy v roku 2010. Turecký premiér R. T. Erdogan prijal toto ospravedlnenie a zaviazal sa k normalizácii vzťahov medzi oboma národmi, ktoré boli naštrbené po správe OSN v roku 2011, ktoré boli publikované na margo tohoto útoku a napadnutia flotily. Turecko tiež súhlasí so stiahnutím žaloby proti izraelskej generalite vrátane žaloby proti bývalému náčelníkovi generálneho štábu Gen. Gabi Ashkenazi-mu. 

Urovnanie vzťahov medzi Izraelom a Tureckom?

Číst dál...

Záver: Cyprus naberá grécku cestu, nielen geografickou polohou a previazaným sektorom bánk a dlhopisov.  Cyprus Popular Bank(Laiki) bude prakticky v konkurze alebo riadenom bankrote, rozdelením na dve časti, kde jej dobré aktíva prejdu na Bank of Cyprus. Zlé aktíva ostanú v tzv. "zlej banke". Straty ponesú vkladatelia nad 100 000 Eur. Proces už nemusí byť schválený cyperským parlamentom (ako inak, niet nad zastupiteľskú demo-no-kraciu- pozn. respublica).  

Cyprus a Trojka sa dohodli na 20 percentnej dani z vkladov nad 100.000 eur v Bank of Cyprus a 4 percentnej z vkladov v ostatných bankách.

http://rt.com/news/cyprus-bailout-tax-troika-730/

S uzavretím bánk na dobu neurčitú a kapitálovými kontrolami v súvislosti s výberom a presunom kapitálu, mimo miestnych pobočiek, hlavne v súvislosti s opustením ostrova (najmä smer Moskva), zatvorenie čerpacích staníc z dôvodu nedostatku hotovosti, ďalší krok smeruje k bankomatom.

 

Druhá najväčšia národná banka na Cypre a zároveň druhá najviac insolventná banka Laiki Bank oznámila, že obmedzuje výbery z max. 260Eur na max. 100Eur. 

 

http://www.zerohedge.com/news/2013-03-24/cyprus-laiki-bank-lowers-atm-withdrawal-limit-%E2%82%AC100

Ako oznamuje stránka:http://finweb.hnonline.sk/, podľa potvrdenia cyperského vládneho činiteľa, limit na výbery do 100 Eur sa vzťahuje na všetky banky v krajine.

http://finweb.hnonline.sk/c1-59565530-rokovania-na-cypre-sa-komplikuju 

 G. Celente

G.H.:  Zdravím, som Greg Hunter, dnes sa budeme rozprávať s Geraldom Celente zakladateľom Trends Journal-u, ktorý už viackrát zverejnil veľké varovania a jeho posledné smerujú k dvom konkrétnym otázkam. 
 Je to otázka blízkeho východu a otázka ekonomiky. Tak sa presuňme k ekonomike a 1 percentnému negatívnemu rastu po všetkých tých tlačeniach peňazí. Čo si myslíte, aká je prognóza na rok 2013?

 

Číst dál...

Copyright © 2013. RESPUBLICA  Rights Reserved.