^Back To Top

  • Ekonomika

    Chystá sa konfiškácia hotovosti !

  • Politika

    Kto sponzoroval medzinárodný a národný socializmus?.

  • Sloboda

    Prečo je demokracia zlou formou vlády?

O ruskom vedení si nerobíme žiadne ilúzie, no s postupom času vyvstávajú nové otázky v súvislosti s Cyprom a jeho vzťahom k Rusku. 

Zaujímavý rozhovor dnes poskytol Medvedev v ktorom priznáva, že vládne agentúry Ruska používajú(dobubúcna alebo v najbližšej dobe bude vhodnejší čas minulý, pozn. respublica) daňový raj na finančné transakcie.

http://www.newsru.com/finance/21mar2013/cyprusmedvedev.html

Investmentwatchblog.com si kladie následujúce otázky: 

-Ako skorumpovaná  musí byť krajina, ktorej vládne agentúry používajú daňový raj pre finančné transakcie?

-Z posledných správ vypláva, že cyperské banky môžu byť otvorené najskôr  26. marca. To sú dva týždne po vypnutí. To sú dva týždne nesplnených finančných záväzkov, tj platy štátnych zamestnancov, financovania verejných prác, neplatené penzie atď, atď ... Očakávajte nepokoje v uliciach Moskvy

-EÚ / Nemecko si je určite vedomé toho, že 95% ruských peňazí prechádza cyperskými bankami. Iste si boli dobre vedomí dôsledkov, ku ktorým by to mohlo viesť. Je to prvá salva v novej svetovej vojne?


Čítajte viac: http://investmentwatchblog.com/breaking-russian-treasury-unable-to-meet-its-financial-obligations-all-government-agencies-see-asset-freeze-in-cyprus-prime-minister-medvedev/#RO2q0hvCb0hMrH72.99 

 Prečo bruselská Aurora na čele s Merkelovou (Nemeckom) provokujú?(pozn. respublica).

 

 

Vyzerá to, že niektoré banky na Cypre by mohli mať problém s likviditou. 

 

zdroj

Stránka zerohedge.com zverejnila najnovší graf národných bankových vkladov na tzv. periférii eurozóny. Na strane talianskych vkladateľov by sme boli veľmi opatrní, vzhľadom na poslednú akciu centrálnych plánovačov na Cypre. Dajte si to do súvislosti s nezamestnanosťou(grafom), ktorá je v článku od zdroja(klikni na zdroj) uvádzaná v linku pod výrazom: "the scariest". 

Číst dál...

Prečo má globálna ekonomika toľko problémov?  Prečo je toľko ľudí presvedčených, že svetový finančný systém  skolabuje? Pravdou je, že ak sa pozriete na chladné a tvrdé čísla, nieje ťažké pochopiť, prečo je globálna finančná pyramída odsúdená k neúspechu. V USA je dnes vo finančnom systéme približne 56 biliónov(bil.) USD dlhu, ale je tam asi len 9 bil. USD vkladov na bankových účtoch. Takže aby ste vytiahli každý cent z bánk, potrebujete tieto vklady vynásobiť 6timi a stále nebude dosť peňazí na splatenie dlhu. Celkovo možno povedať, že je asi 190 bil.  USD celkového dlhu na planéte, ale globálne HDP je asi len 70 bil. USD. Celková nominálna hodnota všetkých derivátov na svete je niekdy medzi 600 až 1500 bil. USD. Takže máme gigantický problém na našich rukách. Globálny finančný systém je veľmi vratký domček z kariet, ktorý bol postavený na základoch dlhu a neuveriteľne riskantných derivátoch. Žijeme v najväčšej finančnej bubline v dejinách sveta a to nebude trvať dlho zvrhnúť celú vec. A keď to padá, to bude najväčšia finančná katastrofa v dejinách našej planéty.

http://theeconomiccollapseblog.com/archives/why-is-the-world-economy-doomed-the-global-financial-pyramid-scheme-by-the-numbers/why-is-the-world-economy-doomed-the-global-financial-pyramid-scheme-by-the-numbers

Ešte stále ste presvedčení o riadení spoločnosti a ekonomiky súdruhmi centralistami (centrálne banky, komisie atď.) a o  korporátnom hospodárskom usporiadaní? V tom prípade, vítajte v NWO! (pozn. respublica)

 

Copyright © 2013. RESPUBLICA  Rights Reserved.