^Back To Top

  • Ekonomika

    Chystá sa konfiškácia hotovosti !

  • Politika

    Kto sponzoroval medzinárodný a národný socializmus?.

  • Sloboda

    Prečo je demokracia zlou formou vlády?

úryvok z knihy: The Federal Reserve conspiracy, A. Sutton.

 

Thomas Jefferson a sila peňazí

  Ingnorovanie silných argumentov našich otcov zakladateľov je módou v súčasnom akademickom svete.

Hlavne sa jedná o výroky Jeffersona, Maddisona a Jacksona. Ich argumenty spočívajú v myšlienke, že republika a ústava sú v neustálom ohrození pred tzv.  ,,mocou peňazí" čo je zvyčajne skupina autokratov, ,,elitárov" ako ich voláme dnes, ktorí zmanipulovali politickú moc štátu, tak aby si zabezpečili monopol v oblasti financií.

Dnešní akademici dokonca ignorujú aj hlavný dôvod Thomasa Jeffersona zostať v politike a týmto dôvodom bola práve snaha zabrániť týmto elitárom, ktorých Jefferson volal "monokrati" či ,,monopolisti", v dosiahnutí ich cieľov.

Jefferson považoval práve bankový monopol za najväčšiu hrozbu pre prežitie republiky.

Jeffersonov ideál ktorému sa dnešní marxisti a elitári vysmievajú bola republika s množstvom občanov vlastniacich menší majetok /Marx takých neskôr volal buržoázia a N. Rockefeller ich nazýval sedliaci/ s občianským povedomím a rešpektom pre práva svojich susedov.

 

najlepšou vládou pre Jeffersona bola najmenšia vláda kde by si individuálni občania dávali sami za povinnosť brániť práva svojich susedov.

Žatiaľ čo Jefferson odmietol socialistické ideály, postavil sa aj proti monopolnej sile bankárskych záujmov a zároveň sa veľmi obával, čo táto elitárska bankárska sila urobí s americkými slobodami.

Citát Jeffersona:

,,Pokiaľ americký ľud privolí bankám, aby kontrolovali vydávanie meny, najprv infláciou a potom defláciou, banky a korporácie, ktoré vyrastú okolo nich zbavia ľudí všetkého majetku, vlastníctva až kým sa ich deti nezobudia ako bezdomovci na kontinente, ktorý obsadili ich otcovia. Možnosť vydávania peňazí treba bankám vziať a musí sa prinavrátiť Kongresu i ľudu, ktorému skutočne patrí. Úprimne verím, že bankové inštitúcie sú väčšou hrozbou ako pochodujúce armády."

 

 

 

 

 

 

 

Veľmi dobré zhrnutie poznatkov z niekoľkých odvetví. Keď už sme pri Hegelovi treba sa pýtať aj na historickú chronológiu zostavenú Scaligerom /ktorý ,,úspešne vyriešil" kvadratúru kruhu/, Petaviusom atď. a ich mýtickom Grécku či Ríme, prečo sa viacerí veľkí antickí učenci dožadovali toho na čom založil svoje práce Hegel. Na myšlienke že človek je len kolieskom, súčasťou štátneho aparátu a má byť trénovaný len k účelom na ktoré ho štát potrebuje. Dokonca Platón navrhoval odberanie detí rodičom za účelom aby sa o tieto deti starala priamo obec. Viacerí grécki filozofi na tom boli rovnako. Verili v totalitný štát, ktorý mal rozhodovať o každej jednej životnej situácii človeka. Človek pre nich bol len kolieskom v štátnom stroji. Je toto skutočný obraz histórie alebo na objednávku napísaná Scaligerová chronológia, ktorá vychádza z jedného a toho istého miesta, ktoré sa storočia snaží o túto totalitnú krutovládu skrze duchovnú sféru? /mimochodom otec Scaligera sa volal Julius Caesar Scaliger/ 

http://cs.wikipedia.org/wiki/Nová_chronologie_(Fomenko)

Copyright © 2013. RESPUBLICA  Rights Reserved.
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat