^Back To Top

  • Ekonomika

    Chystá sa konfiškácia hotovosti !

  • Politika

    Kto sponzoroval medzinárodný a národný socializmus?.

  • Sloboda

    Prečo je demokracia zlou formou vlády?

ECB chce, aby sa zabránilo toku kapitálu z Cypru.

1. obmedzené množstvo výberov z bankomatov (v súčasnej dobe je limit 400 Eur za deň)

Navyše sa hovorí o úplnom zmrazení a umožnení prevodov vkladov len s predchádzajúcim súhlasom centrálnej banky. Ako dlho budú peniaze zmrazené na účtoch ešte nebolo rozhodnuté.

 

http://www.handelsblatt.com/politik/deutschland/kapitalflucht-ezb-bereitet-kapitalverkehrs-kontrollen-fuer-zypern-vor/7969670.html

O ruskom vedení si nerobíme žiadne ilúzie, no s postupom času vyvstávajú nové otázky v súvislosti s Cyprom a jeho vzťahom k Rusku. 

Zaujímavý rozhovor dnes poskytol Medvedev v ktorom priznáva, že vládne agentúry Ruska používajú(dobubúcna alebo v najbližšej dobe bude vhodnejší čas minulý, pozn. respublica) daňový raj na finančné transakcie.

http://www.newsru.com/finance/21mar2013/cyprusmedvedev.html

Investmentwatchblog.com si kladie následujúce otázky: 

-Ako skorumpovaná  musí byť krajina, ktorej vládne agentúry používajú daňový raj pre finančné transakcie?

-Z posledných správ vypláva, že cyperské banky môžu byť otvorené najskôr  26. marca. To sú dva týždne po vypnutí. To sú dva týždne nesplnených finančných záväzkov, tj platy štátnych zamestnancov, financovania verejných prác, neplatené penzie atď, atď ... Očakávajte nepokoje v uliciach Moskvy

-EÚ / Nemecko si je určite vedomé toho, že 95% ruských peňazí prechádza cyperskými bankami. Iste si boli dobre vedomí dôsledkov, ku ktorým by to mohlo viesť. Je to prvá salva v novej svetovej vojne?


Čítajte viac: http://investmentwatchblog.com/breaking-russian-treasury-unable-to-meet-its-financial-obligations-all-government-agencies-see-asset-freeze-in-cyprus-prime-minister-medvedev/#RO2q0hvCb0hMrH72.99 

 Prečo bruselská Aurora na čele s Merkelovou (Nemeckom) provokujú?(pozn. respublica).

 

 

Vyzerá to, že niektoré banky na Cypre by mohli mať problém s likviditou. 

 

zdroj

Stránka zerohedge.com zverejnila najnovší graf národných bankových vkladov na tzv. periférii eurozóny. Na strane talianskych vkladateľov by sme boli veľmi opatrní, vzhľadom na poslednú akciu centrálnych plánovačov na Cypre. Dajte si to do súvislosti s nezamestnanosťou(grafom), ktorá je v článku od zdroja(klikni na zdroj) uvádzaná v linku pod výrazom: "the scariest". 

Číst dál...

Copyright © 2013. RESPUBLICA  Rights Reserved.
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat