^Back To Top

  • Ekonomika

    Chystá sa konfiškácia hotovosti !

  • Politika

    Kto sponzoroval medzinárodný a národný socializmus?.

  • Sloboda

    Prečo je demokracia zlou formou vlády?

Vyzerá to ako vzácna diplomatická zmena tohoto týždňa, ohľadom ospravedlnenia izraelského premiéra B. Netanyahu ohľadom Izraelského útoku na tureckú humanitárnu flotilu, ktorá sa pokúsila prelomiť izraelskú blokádu Gazy v roku 2010. Turecký premiér R. T. Erdogan prijal toto ospravedlnenie a zaviazal sa k normalizácii vzťahov medzi oboma národmi, ktoré boli naštrbené po správe OSN v roku 2011, ktoré boli publikované na margo tohoto útoku a napadnutia flotily. Turecko tiež súhlasí so stiahnutím žaloby proti izraelskej generalite vrátane žaloby proti bývalému náčelníkovi generálneho štábu Gen. Gabi Ashkenazi-mu. 

Urovnanie vzťahov medzi Izraelom a Tureckom?

Číst dál...

Záver: Cyprus naberá grécku cestu, nielen geografickou polohou a previazaným sektorom bánk a dlhopisov.  Cyprus Popular Bank(Laiki) bude prakticky v konkurze alebo riadenom bankrote, rozdelením na dve časti, kde jej dobré aktíva prejdu na Bank of Cyprus. Zlé aktíva ostanú v tzv. "zlej banke". Straty ponesú vkladatelia nad 100 000 Eur. Proces už nemusí byť schválený cyperským parlamentom (ako inak, niet nad zastupiteľskú demo-no-kraciu- pozn. respublica).  

Cyprus a Trojka sa dohodli na 20 percentnej dani z vkladov nad 100.000 eur v Bank of Cyprus a 4 percentnej z vkladov v ostatných bankách.

http://rt.com/news/cyprus-bailout-tax-troika-730/

S uzavretím bánk na dobu neurčitú a kapitálovými kontrolami v súvislosti s výberom a presunom kapitálu, mimo miestnych pobočiek, hlavne v súvislosti s opustením ostrova (najmä smer Moskva), zatvorenie čerpacích staníc z dôvodu nedostatku hotovosti, ďalší krok smeruje k bankomatom.

 

Druhá najväčšia národná banka na Cypre a zároveň druhá najviac insolventná banka Laiki Bank oznámila, že obmedzuje výbery z max. 260Eur na max. 100Eur. 

 

http://www.zerohedge.com/news/2013-03-24/cyprus-laiki-bank-lowers-atm-withdrawal-limit-%E2%82%AC100

Ako oznamuje stránka:http://finweb.hnonline.sk/, podľa potvrdenia cyperského vládneho činiteľa, limit na výbery do 100 Eur sa vzťahuje na všetky banky v krajine.

http://finweb.hnonline.sk/c1-59565530-rokovania-na-cypre-sa-komplikuju 

 G. Celente

G.H.:  Zdravím, som Greg Hunter, dnes sa budeme rozprávať s Geraldom Celente zakladateľom Trends Journal-u, ktorý už viackrát zverejnil veľké varovania a jeho posledné smerujú k dvom konkrétnym otázkam. 
 Je to otázka blízkeho východu a otázka ekonomiky. Tak sa presuňme k ekonomike a 1 percentnému negatívnemu rastu po všetkých tých tlačeniach peňazí. Čo si myslíte, aká je prognóza na rok 2013?

 

Číst dál...


Podobné scenáre sme videli už v minulosti, jedná sa o rôzne akcie v ktorých masívna finančná sila
nadnárodných korporácií je schopná kúpiť si zákonodárcov, ktorí boli zvolení aby zastávali práva voličov.
Avšak tentokrát Monsanto nastavilo laťku ešte vyššie. Namiesto toho aby rozdalo pár úplatkov alebo sa vyhlo
reguálciám USDA, lobisti Monsanta zašli tak ďaleko že zahrnuli legislatívne pripomienky do nového zákona 
ktorý stavia Monsanto nad federálnu vládu.

 

Číst dál...

Copyright © 2013. RESPUBLICA  Rights Reserved.